صباميل یک سایت ارسال کننده ایمیل فارسی است که قابلیتهای فراوانی دارد و در شرکت داده پردازی صبادانا طراحی و اجراء شده است.
  اين محصول منحصربفرد برای اولین بار در دنيا ارائه شده و باعث افزايش آمار استفاده كنندگان Email فارسي در اينترنت و تشويق فارسی زبانان در استفاده از اين محصول شده است.


ويژگيهاي صباميل در ارسال Email فارسي:

  تبديل متن نامه به يك عكس واحد از نوع Gif. و ارسال اين عكس به mailbox گيرنده:
   به منظور حل مشكلات خوانده شدن كاراكترهاي Unicode فارسي در Mailbox هاي مختلف و Outlook Express ، سرويس sabamail در ارسال مراسلات خود از يك مبدل Html به عكس استفاده مي كند كه در نوع خود بي نظير ميباشد و داراي حداقل خطا در الگوريتم اين تبديل است. اين مبدل در حال حاضرفقط تگ P را بهمراه Alignment آن ميشناسد كه با ارتقاء هسته صباميل ساير تگهاي html نيز توسط اين مبدل شناخته ميشود. متن نامه پس از decode شدن و تفكيك كاراكترهاي ارسالي، از حروف unicode به Ttf تبديل و در يك قالب عكس پيش فرض توليد مي شوند. لازم به ذكر است كه در version هاي آتي Sabamail قابليت هاي فونت و پيش زمينه رنگي و تغيير فونت اضافه خواهد شد. بدليل پايين بودن حجم عكسهاي توليد شده با فرمت Gif. سرور از اين فرمت براي تبديل استفاده مي كند بطوريكه حجم عكس توليد شده در حالتي كه عكس فرستنده الصاق نشده باشد پايين تر از حجم نامه با فرمت HTML است.در نهايت تصوير نامه توليد شده، به mailbox گيرنده ارسال مي شود.

  ارسال يك پيغام به فرستنده نامه، به محض خوانده شدن نامه اش توسط گيرنده:
   يكي ديگر از ويژگيهاي استثنائي صباميل اطلاع به فرستنده به محض خوانده شدن نامه اش توسط گيرنده است كه اين پيغام در قالب يك نامه Feedback به Mailbox فرستنده ارسال مي شود. اين نامه با عنوان "خواندم" به فرستنده ارسال مي شود كه شامل زمان و تاريخ دقيق خوانده شدن نامه اش توسط گيرنده است لازم به ذكر است كه اين نامه بطور اتوماتيك و توسط خود سرور ارسال مي شود. با وجود اين سيستم، شما به راحتي مي توانيد مطلع شويد كه نامه ارسالي تان در چه مرحله اي است. آيا گيرنده، نامه شما را خوانده و يا هنوز پاسخ نداده است!

  الصاق عكس فرستده در محل ثابتي از عكس اصلي نامه بطور اتوماتيك:
   اگر شما در سايت Sabamail ثبت نام كرده باشيد و فرم اطلاعات شخصي را تكميل و عكس شخصي خود را ارسال كرده باشيد، هربار كه براي شخصي نامه اي ارسال كنيد عكس شخصي شما بطور اتوماتيك در مكان ثابتي از عكس اصلي نامه الصاق و ارسال مي شود. اين يكي از قابليتهاي جذاب صباميل است كه نامه ها را از حالت صرفا متني خارج كرده و آن را در قالب يك فرم اطلاعاتي ارسال مي كند. البته همانطور كه در بالا گفته شد نامه هايي كه شامل عكس الصاقي هستند حجمشان اندكي از حالت HTML يي نامه بالاتر مي رود. ضمنا اگر عكسي كه شما در حين ثبت نام، به سرور ارسال مي كنيد داراي ابعاد بيشتر از ١٠٠*١٤٠ باشد، سرور بطور سيستماتيك ابعاد عكس را Resize مي كند.

  تايپ انگليسي و فارسي بطور همزمان و سازگاري با تمام سيستم عاملها و Browser هاي موجود:
   محيط تايپ نامه در صباميل از هيچ activeX و يا Applet يي استفاده نمي كند بهمين منظور براحتي تمام ورژن هاي Linux و Windows و Internet Explorer و Netscape را پشتيباني مي كند. لازم به ذكر است كه جهت تايپ، زبان صفحه كليد حتما بايد بروي انگليسي تنظيم شود. بمنظور تايپ دوزبانه نامه از كليد ميانبر ctl+1 جهت تغيير زبان از انگليسي به فارسي و بالعكس استفاده مي شود.

  پاسخ به نامه از طريق ارجاع به يك لينك منحصربفرد در انتهاي هر نامه:
   سرويس صباميل امكاني را فراهم مي آورد تا گيرنده نامه نيز بتواند پاسخ نامه شما را فارسي ارسال كند. بهمين منظور در انتهاي هر نامه يك لينك با يك URL منحصر بفرد ارسال مي شود تا گيرنده بتواند از طريق آن به فرم مربوط به پاسخ دسترسي پيدا كرده و پاسخ خود را ارسال كند. توجه به اين نكته حائز اهميت است كه به منظور بالابردن ضريب امنيتي نامه ها ي ارسالي ، URLهاي مذكور براي هر نامه منحصر بفرد بوده و با رجوع به آن، فرم پاسخ به نامه در دسترس قرار ميگيرد.

  انتخاب Subject براي نامه از طريق يك منوي Select و ارسال دوزبانه subject:
   بارها اتفاق افتاده است كه در انتخاب موضوع براي نامه هايمان دچار مشكل شده ايم شايد كمتر اتفاق افتاده كه يك موضوع مناسب و مرتبط با نامه براي ارسال استفاده كنيم. بدين منظور صباميل از subject هاي از قبل تعريف شده و پيش فرض استفاده مي كند و همه در داخل يك منوي select جمع آوري شده اند و سعي شده تا تمام موضوعات احتمالي در آن گنجانده شود. ضمنا با اين تكنيك عنوان انگليسي subject نيز از قبل براي آن تعريف شده است تا در صورتي كه mailbox گيرنده subject فارسي را براي نمايش پشتيباني نكند، نامه مذكور با subject انگليسي ارسال مي شود. بعنوان مثال Mailbox هاي yahoo , Hotmail قابليت نمايش subject هاي فارسي را دارند. و بدليل استفاده از منوي select براي نمايش subject ها ، واژه "سلام" و معادل انگليسي آن : "Greeting" بعنوان subject پيش فرض قرار دارند و تنظيم subject براي نامه ها الزامي نخواهد بود.

  ايجاد يك Address Book از ليست آدرسهاي Email شخصي:
   به خاطر سپردن آدرسهاي Email دوستان و آشنايان كار مشكلي است كه براي رفع اين مشكل يك دفترچه آدرس فارسي ايجاد شده است تا هر كاربر صباميل بتواند تا حداكثر ٤٠ آدرس email را در آن ثبت كند. با اعمال اين قابليت در سايت، در محل انتخاب آدرس گيرنده، تمام آدرسهاي Email ثبت شده در دفترچه آدرس بعلاوه يك آيتم "ديگران"، همگي بصورت يك منوي select جمع آوري شده است تا انتخاب آدرس گيرنده در آسانترين روش ممكن و از روي انتخاب نام صاحب Email ميسر باشد.

  Attachment به نامه تا حداكثر ١٠Meg:
   در سرويس ارسال نامه صباميل امكان ارسال فايل بهمراه نامه تا حداكثر ١٠ مگابايت وجود دارد. ضمنا نام فايل متصل شده به نامه در عكس اصلي نامه درج مي شود.

  درج نام فرستنده نامه و تاريخ ارسال و نام فايل Attach شده در محل ثابتي از عكس اصلي نامه:
   تمام نامه هايي كه از طريق سرويس صباميل فرستاده مي شوند داراي مشخصات: نام فرستنده نامه - آدرس فرستنده - آدرس گيرنده - تاريخ ارسال به وقت تهران - موضوع نامه - نام فايل متصل - عكس فرستنده نامه مي باشد. اطلاعاتي همچون نام فرستنده نامه و عكس شخصي فرستنده در صورتي كه مربوط به كاربري باشد كه از قبل ثبت نام كرده است، بطور اتوماتيك تشخيص داده مي شود و خود سيستم اين مقادير را تشخيص و ارسال مي كند. و در صورتي كه اطلاعات كاربر در سرور موجود نباشد توسط يك ورودي از كاربر درخواست مي شود.

  سهولت در گرفتن Print از متن نامه:
   صباميل با تبديل متن نامه به عكس سيستمي را فراهم آورده كه بهترين كارآيي رادر گرفتن پرينت از متن نامه از خود نشان مي دهد. كافي است روي عكس نامه Click راست كرده و گزينه Print را انتخاب كنيد. با اين روش تنها مشخصات و اطلاعات نامه ارسالي در پرينت شما آورده مي شود.